Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Něco z historie

Úvodem:

    Vážení čtenáři.

    Rádi bychom vám i sobě stručně představili přehled historie Kynologického klubu v Záborné od jeho založení roku 1965. Prosíme o shovívavost pokud se v textu objeví nějaké věcné nedostatky. Materiál k této stručné historii byl získán sebranými záznamy a z pamětí nejstarších členů klubu, které shromáždil p. Jaromír Vlček k výročí 45 let od založení klubu. Případné další nebo upřesňující, písemné či fotografické materiály jsou samozřejmě vítány a byly bychom velice rádi za jejich poskytnutí.

    Přejeme příjemné zavzpomínání nad historii Kynologického klubu v Záborné.

    Autoři

Z historie kynologie v Záborné

    Od založení již uběhlo více než 45 let. Připomeňme, že zakládající členové tehdejší organizace byli pan Jan Lán - tehdejší správce Záborenského lihovaru , pan Vlastimil Částka a Stanislav Řezníček. Bylo to v roce 1965, přesný datum není znám.

    Po založení se přihlašovali další členové, a to ze širokého okolí - Polné, Poděšína a Záborné. Z bývalých i součastných členů Vašek Dohnal, Jan Coufal, Aleš Jadrný, Mirek Novotný, Bohumil Flesar, Vlček Jaromír starší, Tesař, Horský, Babínková, Procházková, Šlapalová, Sobotka, Peřina, Neuwirt, Dvořák, Veselý a řada dalších.

    Klubovna se začala stavět v roce 1970. Na výstavbě se tehdy podíleli většinou všichni členové a také s pomocí členů místního mysliveckého sdružení. Hlavní zásluhu na výstavbě klubovny měl pan Vlastimil Částka starší s pomocí zaměstnanců lihovaru. Po celou dobu existence kynologického klubu se klubovna i cvičiště využívaly k výcviku psů, skládání zkoušek z výkonů a meziklubových soutěží ve výkonu služebních psů. Také se často měnil název organizace. Do dnešního dne se vystřídalo jak při výcviku svých svěřenců, to je psů, tak také na brigádách na opravě a údržbě klubovny a cvičiště, nespočet členů naší organizace.

    Poslední z mnoha takových akcí byla v roce 2009 rekonstrukce střechy klubovny. Jelikož to byla na naše poměry značně náročná akce, hlavně po finanční stránce, dovolte nám jako poděkování připomenout jména těch, kteří se na akci podíleli. Materiál za více než slušnou cenu dodala firma WECKMAN STEEL ČR, s.r.o. Peníze na opravu poskytli Dočekal Luděk st., Urban Vlastimil, Myslivec Zdeněk, Dobrovolný František, Kourek Ladislav, Obec Záborná, Peřina Jaroslav, Došek Petr, Vlček Míra, Krpálková Michaela, Tlačbaba Petr, Flesar Miloslav, Bořil Marek, Čumpl Martin a členové KK Záborná. Práce na střeše provedli členové KK Záborná, dále z řad nečlenů Libor Hanus, Míla Dvořák, Martin Čumpl, a za Myslivecké sdružení Záborná Vojta Lán a Radek Šlágr. Martin Vlček místo brigádnických hodin daroval organizaci rukáv na obranu. Všem, kdo přispěli a podíleli se na opravě, ještě jednou mnohokrát děkujeme.

 

TOPlist